Таня Райковска
Зам.-председателят на Върховния касационен съд (ВКС) Таня Райковска е изборът на върховните съдии за нов член на Конституционния съд. Тя беше избрана измежду 4-ма номинирани.
Съдия Райковска отива в КС от квотата на съдебната власт. Тя бе избрана след балотаж със съдия Боян Магдалинчев от Върховния административен съд.
Райковска получи 112 гласа при общо гласуване на съдиите от двете съдилища, а Магдалинчев – 52. Освен двамата, достигнали до балотаж, бяха номинирани и председателят на Съюза на съдиите Борислав Белазелков и съдията Симеон Чаначев, но те отпаднаха още в първия кръг на гласуването.
Избраният от съдебната квота ще замести конституционния съдия Благовест Пунев, чийто деветгодишен мандат изтича през октомври. Президентът Росен Плевнелиев вече посочи двамата си кандидати – Филип Димитров и Мариана Карагьозова – Финкова. Парламентът също трябва да излъчи съдия – там сигурният кандидат е Константин Пенчев, който скоро ще освободи поста на омбудсман.
ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата
„Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
1 | CHF | = | 1.84373 лв |
1 | EUR | = | 1.95583 лв |
1 | GBP | = | 2.19583 лв |
1 | USD | = | 1.76137 лв |
ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!
Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...дек. 09, 2016 Коментарите са изключени за Стотици руски спортисти са облажили от допинга
Над 1000 руски спортисти, сред които и олимпийски шампиони, са се облагодетелствали от държавната руска допингова програма между 2011 и 2015 г. В най-малко 30 спорта,...
You must be logged in to post a comment.