Арестуваната за убийството на 8-годишното момиченце от Поморие, Атанаска Георгиева, е направила пълни самопризнания в Областната дирекция на полицията в Бургас, научи „Дарик“. Тя остава в ареста.
По-рано днес гл. секретар на МВР Светлозар Лазаров обяви в интервю за bTV, че на Георгиева са повдигнати обвинения в умишлено убийство. Той заяви, че мотивите за убийството са били битови, но призова обвиняемата да говори сама за тях. „Моето мнение като служител на МВР е, че се касае за опит за отвличане вниманието на колегите и опит за насочване в конкретна посока – да се работи за отвличане, което да даде възможност на лицето да скрие трупа на детето“, обясни Лазаров.
От думите му не стана ясно какво е правила задържаната в последните дни преди убийството. Главният секретар каза, че процесуално-следствените действия продължават и отказа да даде подробности за начина, по който е убито детето. На въпрос – задушено ли е то с найлонова торба, той отговори: „Допускам, че е така“.
Лазаров съобщи, че семейството е съдейставло с информация в хода на разследването. За съжаление обаче, още вечерта детенцето е било убито. “В 9,30 часа сутринта Атанаска Георгиева е изведена оперативно от жилището си. В 10.00 часа е щурмуван т.нар. хотел. Няма как атаката по отношение на хотела да е довела до убийството на детето. Още повече, че детенцето още предната вечер е било мъртво”, обясни главният секретар, отричайки появилата се в медиите информация, че е възможно акцията на МВР да е причина за убийството.
“В четвъртък, около 19.00 ч, в РУ – Поморие постъпи сигнал, че Александра не се е прибрала, майката беше притеснена, колегите започнаха оперативно-издирвателни мероприятия, уведомил съм министъра на вътрешните работи, главния прокурор”, описа хронологията на събитията Светлозар Лазаров и добави, че трупът на Александра е намерен в дома на Атанаска Георгиева.
В интервю за Нова телевизия главната редакторка на сайта Flagman.bg, Катя Касабова обяви, че задържаната Атанаска Георгиева е от Златоград и е родена през 1975 г. От там са и задържаните снощи Северина Димитрова – съпруга на хотелиера Веселин Тошев и нейната майка Светлана. Според Касабова няма информация задържаните преди ареста на Атанаска Георгиева жени да имат пряка връзка с убийството на детето.
Тя сподели, че има информация, че преди около половин година Веселин Тошев се е нуждаел от финансови средства и е прибегнал до помощ от бизнесмена Веселин Тодоров, баща на убитото дете.
„Нуждаел се е спешно от финансова подкрепа, тъй като е теглил около 300 000 лева от банка, за да си покрива дългове по строежа на ресторанта към хотела. Известно ми е, че семейството му – не той самият, са се обаждали на г-н Тодоров, който по това време е бил на почивка в Бали и са му искали заем. Той е отказал. Казал им е, че от две-три години не се занимава с това и не дава пари. Много е възможно да става въпрос и за някакво отмъщение. Възможно е да е злоба, възможно е да е завист, чисто женска”, каза Касабова.
Съучениците на убитата 8-годишна Александра от Поморие са в стрес от вчера. Родителите пък са изпаднали в истинска истерия и се чудят как ще пуснат децата си на училище, пише „Стандарт“. Заради инцидента часовете в СОУ „Иван Вазов“ в петък бяха съкратени, а учителите освободиха децата много по-рано от обичайното. Разтревожените им родители ги чакаха в двора. Някой директно ги взимаха с коли и откарваха при роднини в други населени места. Пред вратите на училището пък имаше засилена охрана на частна фирма. Гардовете не допускаха никого вътре.
„Как е възможно да се случи такова нещо. Какви са тези изроди да посегнат на толкова малко дете. Поморие е спокоен град. Такова нещо, отвличане на дете, не помним да е имало тук“, коментираха майки на първолаци, които признаха, че децата им също се прибират сами от училище.
ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата
„Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
1 | CHF | = | 1.84373 лв |
1 | EUR | = | 1.95583 лв |
1 | GBP | = | 2.19583 лв |
1 | USD | = | 1.76137 лв |
ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!
Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...дек. 09, 2016 Коментарите са изключени за Стотици руски спортисти са облажили от допинга
Над 1000 руски спортисти, сред които и олимпийски шампиони, са се облагодетелствали от държавната руска допингова програма между 2011 и 2015 г. В най-малко 30 спорта,...
You must be logged in to post a comment.