Хотелиерите в Слънчев бряг поискаха курортът да се отдели от община Несебър и да има самостоятелно административно управление, съобщи “Дарик”. Решението е взето на годишното общо събрание на Съюза на собствениците. От там обявиха, че стартират преговори с държавата, защото таксите, които община Несебър събира, се връщат като реинвестиции в много малък размер.
Според хотелиерите община Несебър не проявява нужната отговорност към решаване на проблемите в Слънчев бряг, а пътищата и алеите са в ужасно състояние, няма функционираща отводнителна система, липсва озеленяване, налице са проблеми и с осветлението.
„Незаинтересоваността на Община Несебър по отношение на поддръжката и стопанисването на инфраструктурата в зона „Изток“ и липсата на адекватно решение на проблема с почти 10-годишна давност, е достатъчен аргумент в полза на това решение“, заяви хотелиерът и член на Управителния съвет на Съюза Веселин Налбантов.
Крайният резултат, който собствениците на хотели очакват е комплексът да получи статут на национален курорт и да разполага с бюджета от всички такси от туристическата дейност.
ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата
„Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!
Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...дек. 09, 2016 Коментарите са изключени за Стотици руски спортисти са облажили от допинга
Над 1000 руски спортисти, сред които и олимпийски шампиони, са се облагодетелствали от държавната руска допингова програма между 2011 и 2015 г. В най-малко 30 спорта,...