Ureport | Водещи новини | По-скъп ток с 5% предвижда ревизията на бюджета
В подготвяната от служебното правителство актуализация на бюджета е заложен ръст на цената на електроенергията с около 5%. Това стана ясно от изказване на служебния социален министър Йордан Христосков пред „Нова телевизия“.
„По повод енергийните помощи при промяна цената на електроенергията примерно с 5%, месечната помощ ще се увеличи и ще трябват 4 млн. лв. от бюджета, която ще се осигури с подготвяната актуализацията на бюджета“, каза Христосков.
Цената на тока се определя от независимия енергиен регулатор (ДКЕВР). От служебното правителство обаче нееднократно заявиха, че вероятно тази година без поскъпване на тока няма да се мине, тъй като сегашните цени са отворили дупка в бюджета на НЕК и не дават възможност на енергодружествата (ЧЕЗ, ЕВН и Енерго про) за сериозни инвестиции в поддръжка и разширяване на мрежата им.
За неизбежно поскъпване на тока проговориха и от левицата, но след оставката на кабинета „Орешарски“, при който за ръст на цените и дума не можеше да става.
Същевременно Христосков се обяви за повишаване на минималната работна заплата с 40 лева до 400 лв. от догодина.
„Като експерт смятам, че 400 лева минимална работна заплата е възможна. Но това трябва да го реши следващото правителство”, заяви Христосков пред „Нова телевизия“.
ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата
„Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
1 | CHF | = | 1.84373 лв |
1 | EUR | = | 1.95583 лв |
1 | GBP | = | 2.19583 лв |
1 | USD | = | 1.76137 лв |
ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!
Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...дек. 09, 2016 Коментарите са изключени за Стотици руски спортисти са облажили от допинга
Над 1000 руски спортисти, сред които и олимпийски шампиони, са се облагодетелствали от държавната руска допингова програма между 2011 и 2015 г. В най-малко 30 спорта,...
You must be logged in to post a comment.