Снимка: EPA/БГНЕС
Момчетата на Арсен Венгер са с пасив от 2 гола след първия мач между “Арсенал” и “Байерн Мюнхен” и без титулярния си вратар Войчех Шчесни в гостуването на настоящия носител на трофея в Шампионската лига.
Тони Кроос и Томас Мюлер отбелязаха безответните голове за “Байерн” в първия мач на “Емиратс Стейдиъм”, а и двата тима изпуснаха по една дузпа в първото полувреме. Вратарят на “Арсенал” Шчесни бе изгонен за нарурешнието си срещу Робен, довело до дузпа.
Отборът от Северен Лондон показва колеблива игра във Висшата лига в последно време, но победата за Купата на футболната асоциация с 4:1 над “Евертън” в събота, с която се класираха на полуфинал в турнира, може да се окаже вдъхновяваща за гостуването в Германия.
Все пак да вземеш победата в Мюнхен не е лесна работа – лидерите в класирането на Бундеслигата не са губили у дома в шампионатни мачове от октомври 2012 г. Загубата от “Манчестър сити” в груповата фаза на турнира обаче показа, че “Байерн” не са непобедими у дома, особено когато срещу тях e английски отбор.
Джердан Шакири, Томас Мюлер и Франк Рибери се завърнаха ударно след контузии и бяха в основата на разгомната победа на “Байерн” с 6:1 над “Волфсбург” в неделя. Несъмнено присъствието им на терена увеличава шансовете на германците за класиране на четвърфинал.
“Арсенал” ще е и без Джак Уилшър, който е извън терена за 6 седмици след контузията в приятелската среща между националните отбори на Англия и Дания миналата сряда. Лекуващите травми Арън Рамзи и Ким Калстрьом са близко до завърщане, но появяването в игра на Кошчелни и Монреал е малко вероятно.
Можете да гледате срещата между „Байерн“ и „Арсенал“, пряко по bTV Action от 21:45 ч.
ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата
„Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
1 | CHF | = | 1.84373 лв |
1 | EUR | = | 1.95583 лв |
1 | GBP | = | 2.19583 лв |
1 | USD | = | 1.76137 лв |
ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!
Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...дек. 09, 2016 Коментарите са изключени за Стотици руски спортисти са облажили от допинга
Над 1000 руски спортисти, сред които и олимпийски шампиони, са се облагодетелствали от държавната руска допингова програма между 2011 и 2015 г. В най-малко 30 спорта,...
You must be logged in to post a comment.