• Политика
    • България
    • Европа
    • Миграцията към Европа
    • Украйна
    • Свят
    • Близкият изток
    • Игра на тролове
  • Общество
  • Икономика
  • 300 думи
  • Игра на тролове
  • Нокаут
  • BGreport
  • Още
    • Водещи новини
    • Мнение
    • UrStory
    • UrEvent
    • Спорт
    • Култура
    • Карикатура
    • Галерия
  • Изпрати материал
  • Галерия
  • Следвай
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Вход
    • Профил
    • Моите материали

Ureport | Политика | България | Служебният премиер обеща да няма чистки и реваншизъм

Служебният премиер обеща да няма чистки и реваншизъм

06 авг., 2014 Ureport България, Водещи новини Коментарите са изключени за Служебният премиер обеща да няма чистки и реваншизъм
  • SHARE
  • TWEET
  • SHARE
  • ИЗПРАТИ МАТЕРИАЛ

©БГНЕС

©БГНЕС

Премиерът в оставка Пламен Орешарски отчете успехите, а служебният премиер Георги Близнашки обяви добрите намерения, с които служебният кабинет идва на власт – в т.ч. без чистки и реваншизъм, като се запазят кадрите, които „служат на националния интерес“. Всички замесени в корупционни скандали или проявяват политически пристрастия ще трябва да се разделят със своите постове, заяви Близнашки.

Георги Близнашки Пламен Орешарски

Това се случи на церемонията по предаването и приемането на властта в Гранитната зала на Министерския съвет днес, озвучена с българския и европейския химни.

правителството на Георги Близнашки

Назначеният днес с указ на президента служебен кабинет ще действа до съставянето на правителство след предсрочните парламентарни избори на 5 октомври.

Още по темата

  • Кабинетът "Плевнелиев" II се отчете
  • Препоръчаха на Реформаторите и ГЕРБ да се срещат публично
  • Съдия Красимира Медарова - министър за изборите
  • "До всеки язовир полицай" и други слънчасали задачи
  • Протестът не е машина за управление
  • И кабинетът "Близнашки" ще пише ревизия на бюджета
  • Служебните министри даряват по 300 лева от заплата за жертвите на наводненията
  • Какво обещаха министрите-стодневки
  • Президентът насрочи изборите на 5 октомври
  • Борисов не иска коалиции, а 121 депутати
  • Стрес-тест "Прозрачност" за служебното правителство
  • Народна власт, ама служебна
  • Какво ще работи служебното правителство
  • Служебният премиер Близнашки номинира Кристалина за еврокомисар

В словото си проф. Близнашки спомена бедстващите заради опустошителните наводнения българи и призова да проявим солидарност с тях, като се включим в кампаниите по набиране на средства, независимо че властта ще търси помощ и от ЕС.

„Ние ще откликнем на болките и тревогите на нашите пострадали сънародници. Ще търсим помощ по т.нар. европейска солидарност, но като българи е редно да имаме национална отговорност“, каза служебният премиер.

Близнашки благодари за това, че правителството на Орешарски е премахнало загражденията около институциите. Нашето намерение беше да бъде първото ни решение, но вие ни изпреварихте, заяви проф. Георги Близнашки.

„Основната ни задача е организирането и произвеждането на свободни и честни парламентарни избори, които да произведат резултати, които не се оспорват от никого и се приемат от всички. Необходимо е възстановяване на доверието на гражданското общество в политическите институции. Нашето служебно правителство ще направи всичко възможно изборите да бъдат произведени с активното участие на гражданското общество“, подчерта проф. Близнашки.

Като основни приоритети той очерта и стабилизиране на основните обществени системи, възстановяване на доверието с партньорите в рамките на ЕС и на НАТО и започване на реформи.

Вие имате малшанса и щастието да бъдете служебен премиер. С тези думи се обърна Орешарски към наследника си в МС. „Малшанс, защото краткото време и отсъствието на законодателна инициатива няма да ви позволят по-мащабни действия. Щастие, защото служебните премиери са най-успешни в нашата история“, заяви Орешарски.

Успехите, отчетени от бившия премиер, са: ниво на фискалните резерви над 8.5 млрд. лева, което гарантира изплащането на облигации на 15 януари 2015; общият показател за бизнес климата достигна най-високото си ниво за 2008 г.; борсовите индекси показаха ръст с 40 на сто; 308 електронни услуги, достъпни за граждани и бизнес.

Няма задържани значими плащания, за да покажем по-добра фискална политика, както заварихме в средата на миналата година, каза още Пламен Орешарски.

Той не пропусна неколкократно повторените разкрити работни места, които от 40 000 вече бяха декларирани от него като 50 000 и вметването, че това прави обещанието (на БСП – бел.р.) от 250 000 работни места за мандата реално.

Орешарски за сетен път заяви, че не е достигнало време и политическо съгласие за реформи, но те така или иначе са отлагани от десетилетия.

правителството на Пламен Орешарски

  • SHARE
  • TWEET
  • SHARE
  • ИЗПРАТИ МАТЕРИАЛ

  • България, власт, Георги Близнашки, избори, Министерски съвет, министри, наводнения, Пламен Орешарски, порои, правителство, служебен кабинет, церемония

300 думи

  • Диктатура на ТВ-тариата
    Диктатура на ТВ-тариата

    ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата

    „Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...
  • Най-четени
  • Най-нови
  • И Австрия забранява бурките
    И Австрия забранява бурките

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките

  • С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
    С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

  • И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
    И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

  • Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
    Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

  • Анкара прати турски военни в гръцки води
    Анкара прати турски военни в гръцки води

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води

  • И Австрия забранява бурките
    И Австрия забранява бурките

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките

  • С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
    С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

  • И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
    И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

  • Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
    Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

  • Анкара прати турски военни в гръцки води
    Анкара прати турски военни в гръцки води

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води

Валутни курсове

1  CHF =  1.84373 лв
1  EUR =  1.95583 лв
1  GBP =  2.19583 лв
1  USD =  1.76137 лв

Шут

  • Разни комшии, разни идеали
    Разни комшии, разни идеали

    ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали

Галерия

  • Върви, народе обгазени!
    Върви, народе обгазени!

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!

    Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...

Ureport във Facebook

Ureport.bg

Ureport в Twitter

Tweets von @"ureportbg"

Етикети

БСП Барак Обама Бойко Борисов Брюксел България Великобритания Владимир Путин ГЕРБ Германия Гърция ДПС ЕС Европа Европейски съюз Ирак Ислямска държава КТБ МВР Москва НАТО НБА ООН Реформаторски блок Росен Плевнелиев Русия САЩ Сирия София Турция Украйна Франция бежанци жертви избори икономика мигранти парламент полиция правителство президент премиер прокуратура протест съд тероризъм

Категории

Архив

Copyright 2015 Ureport.bg / Всички права запазени / Sitemap
  • За нас
  • Общи условия
  • Контакти
Ureport.bg използва бисквитки (cookies). За повече информация вижте страницата Общи условия. Close
 

Loading Comments...
 

You must be logged in to post a comment.