Бойко Борисов
Снимка: БГНЕС
Лидерът на ГЕРБ е проверяван няколко пъти за принадлежност към ДС, но в Комисията по досиетата няма и следа за такава. Но ако Николай Бареков разполага с такива документи, носи наказателна отговорност. Това стана ясно от интервю по Нова тв на Екатерина Бончева, член на Комисията. [related-posts]
Ден по-рано лидерът на „България без цензура“ (ББЦ) Николай Бареков заяви пред същата медия, че разполага с документи, които доказват, че Борисов е проект на ДС, готвен в продължение на 30 години и има пряко участие в убийства на десетки ключови фигури на прехода.
Бившият журналист сподели съвсем малка част от информацията, която предстои да разкрие днес. Според един от документите, с които разполагал, през 2002 г. се получава писмо в Националната разузнавателна служба (НРС), в което се казва, че Бойко Борисов отказва да продължи да работи като неин сътрудник, защото е станал главен секретар на МВР.
По думите на Бончева обаче, ако Бареков разполага с документи за нечия принадлежност към ДС, то той е трябвало да ги предаде в Комисията по досиетата в 14-дневен срок, иначе носи наказателна отговорност.
„Големият проблем е има ли документи извън архива. При нас всичко е под контрол и откъде Бареков има тези документи, след като твърди, че някои от тях са оригинални. Аз питам и нещо друго – откога той има тези документи и кой му ги е дал? Само един източник може да му ги даде – офицерите от бившата ДС. Той от тях ли е получил тези документи?“, попита Бончева.
Що се отнася до досието на Красимир Каракачанов, Бончева заяви, че тези документи са известни още през май 2006 г. – Комисията ги е получила от МВР. Според нея е изключително опасно да се правят опити за спекулация с такъв тип документи.
„Една от задачите на нашия закон и на комисията беше да се спре това изнудване с досиета, това да се използват досиетата в предизборна кампания и мисля, че успяхме“, добави Бончева.
ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата
„Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!
Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...дек. 09, 2016 Коментарите са изключени за Стотици руски спортисти са облажили от допинга
Над 1000 руски спортисти, сред които и олимпийски шампиони, са се облагодетелствали от държавната руска допингова програма между 2011 и 2015 г. В най-малко 30 спорта,...