Саудитска Арабия, Бахрейн и Обединените арабски емирства отзоваха днес посланиците си в Катар. Трите страни обясниха шокиращия ход със съображения за сигурност и стабилност, предават саудитски медии.
Триото също така заяви, че Катар не е „ангажирана с принципите“ на шестчленния Съвет за сътрудничество в Персийския залив (GCC) и трябва да предприеме необходимите стъпки, за да гарантира сигурността на държавите от ССПЗ. Решението идва след среща на външните министри на ССПЗ в Рияд, която медиите описаха като “бурна”.
Страните от ССПЗ полагат усилия от известно време да убедят Катар да подпише споразумение за единна политика, според което се гарантира ненамеса, пряка или косвена, във вътрешните дела на всяка държава-членка. Освен това те искат от Катар, който е поддръжник на движението “Мюсюлманско братство”, да не подкрепя която и да е групировка, заплашваща стабилността и сигурността на всяка държава от ССПЗ. “Мюсюлманско братство” е забранено в повечето държави от Персийския залив.
Изтеглянето на посланиците е безпрецедентно в тридесетгодишната история на ССПЗ. В прозападния съвет влизат Саудитска Арабия, Бахрейн, Кувейт, Катар, Обединените арабски емирства и Оман.
В отговор на тези действия Катар изрази „съжаление“ и „изненада“, но заяви, че няма да отзове своите посланици в съответните страни.
ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата
„Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!
Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...дек. 09, 2016 Коментарите са изключени за Стотици руски спортисти са облажили от допинга
Над 1000 руски спортисти, сред които и олимпийски шампиони, са се облагодетелствали от държавната руска допингова програма между 2011 и 2015 г. В най-малко 30 спорта,...