Лидерите на ГЕРБ и БСП Бойко Борисов и Сергей Станишев. Снимка: БГНЕС
Датата на предсрочните парламентарни избори ще е 5 октомври. За това се споразумяха лидерите на парламентарно представените партии след обсъждане, продължило повече от 2 часа. Тя беше обявена на едноминутен брифинг от лидера на БСП Сергей Станишев.
„Партиите ще гарантират усилията на държавата за гарантиране стабилността на банковата система“, добави Станишев във връзка с проблемите на ПИБ и КТБ в последните дни.
След брифинга лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира, че кабинетът „Орешарски“ получи „технологично време“, най-вероятно до края на юли. Изненадващо, Борисов заяви, че оставащото време трябвало да се използва, „за да се емитира веднала нов дълг от 5-6 милиарда, за да се успокоят хората“. Такъв нов дълг, по думите на Борисов, бил „задължителен“, за да се реши проблемът с ПИБ, от която заради умишлено подклаждани слухове днес граждани изтеглиха общо над 800 милиона лева.
„Ще бъда задължен да гласувам“, добави Борисов във връзка с бъдещата дискусия по въпросната изненадваща нова емисия на външен дълг.
„ДПС даде своя принос за постигането на това съгласие. То е крайно необходимо в ситуация, в която организирано, изглежда, чрез слухове, се прави опит да се дестабилизира реално стабилната банкова система“, коментира пред журналисти лидерът на ДПС Лютви Местан.
На въпрос за споменатата от Борисов нова емисия на външен дълг, Местан отвърна: „Това са конкретики, в които на този етап няма да излизам“.
ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата
„Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
1 | CHF | = | 1.84373 лв |
1 | EUR | = | 1.95583 лв |
1 | GBP | = | 2.19583 лв |
1 | USD | = | 1.76137 лв |
ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!
Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...дек. 09, 2016 Коментарите са изключени за Стотици руски спортисти са облажили от допинга
Над 1000 руски спортисти, сред които и олимпийски шампиони, са се облагодетелствали от държавната руска допингова програма между 2011 и 2015 г. В най-малко 30 спорта,...
You must be logged in to post a comment.