Снимка: @Squawka, Twitter
Уругвай надделя над Англия с 2:1 и я остави да се надява на чудо, за да излезе от група “D” на Световното първенство в Бразилия. Играчът на “Ливърпул” Луис Суарес наказа “трите лъва” с два гола и ги остави без спечелена точка в първите два мача.
Сблъсъкът бе драматичен – и двата отбора изглеждаха обречени в определени моменти. Първият гол на Суарес дойде в 39′, а англичаните изглеждаха безидейни на терена. Но след изравнителния и първи гол на Уейн Руни на мондиал в 75′, изглеждаше само въпрос на време Уругвай допуснат още едно попадение.
По ирония на съдбата капитанът на “лъвовете” и на “мърсисайдци” Стивън Джерард се подхлъзна, подобно на печално известния мач срещу “Челси”, решил спора за титлата във Висшата лига. Топката попадна в обятията на дебнещия грешка в защитата на англичаните Суарес, който с бомбен диагонален изтрел от малък ъгъл изведе “урусите” отново напред в 84′.
През първото полувреме и двата тима се дебнеха и сякаш ги беше страх да не допуснат грешка, която да ги изхвърли от турнира.
В самото начало и двата отбора създадоха опасни положения.
Руни прати топката на сантиметри над горната греда на Муслера, след изпълнение на пряк свободен удар.
Малко след това Кристиан Родригес застраши Джо Харт с топовен изтрел, който разтресе вратата, профучавайки над нея.
Най-чистото положение обаче дойде след свободен удар, изпълнен от Стивън Джерард, който намери Руни непокрит на задна греда. Топката бе твърде висока за нападателя на “Манчестър Юнайтед”, който въпреки че скочи много високо, не успя да я натисне надолу и тя се удари в горната греда.
Второто полувреме също започна с опасности пред двете врати. Суарес и Кавани затрудниха Джо Харт, а Руни тества рефлексите на Фернандо Муслера.
Англичаните така и не успяваха да намерят път към вратата на Уругвай, въпреки че притежаваха топката през по-голямата част от времето. Глен Джонсън обаче проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Руни просто подложи крак, за да изравни резултата.
Настъпи хаос в играта на Уругвай – Стъридж бе близо на два пъти до гола и изглеждаше, че англичаните ще обърнат резултата. Не след дълго обаче “урусите” се съвзеха и нокаутираха поданиците на кралицата.
ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата
„Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
1 | CHF | = | 1.84373 лв |
1 | EUR | = | 1.95583 лв |
1 | GBP | = | 2.19583 лв |
1 | USD | = | 1.76137 лв |
ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!
Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...дек. 09, 2016 Коментарите са изключени за Стотици руски спортисти са облажили от допинга
Над 1000 руски спортисти, сред които и олимпийски шампиони, са се облагодетелствали от държавната руска допингова програма между 2011 и 2015 г. В най-малко 30 спорта,...
You must be logged in to post a comment.