Снимка: БГНЕС
Регионалният министър в оставка Лиляна Павлова е уведомила кметовете в страната да спрат временно сключването на нови договори по Националната програма за енергийна ефективност, съобщи министерството на регионалното развитие (МРРБ).
Причината е, че бидейки в оставка, правителството не може да гарантира приемственост на тази политика при приемането на държавния бюджет за 2017 г. Освен това вече е достигнат разполагаемият към момента финансов ресурс от 1 млрд. лв. по програмата.
Павлова предлага на общините временно да преустановят подписването на нови договори с външни изпълнители за изпълнение на дейности по програмата за саниране и обявяването на нови обществени поръчки от днес, 22 ноември, до осигуряването на допълнителен финансов ресурс по нея.
Финансирането за сключените досега договори е обезпечено и те ще продължат да се изпълняват, уточниха от пресцентъра на министерството.
В седмицата между двата тура на президентските избори програмата за саниране бе използвана като коз от ГЕРБ в полза на нейния кандидат за президент Цецка Цачева. Граждани от различни райони на страната бяха предупреждавани, че ако Цачева загуби балотажа и правителството в резултат падне, санирането спира.
За „заложник“ тогава правителството взе и бюджета за 2017 г. – финансовият министър Владислав Горанов заяви, че всички законопроекти на кабинета, в това число бюджетният, ще бъдат оттеглени, ако правителството подаде оставка.
ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата
„Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
1 | CHF | = | 1.84373 лв |
1 | EUR | = | 1.95583 лв |
1 | GBP | = | 2.19583 лв |
1 | USD | = | 1.76137 лв |
ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!
Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...дек. 09, 2016 Коментарите са изключени за Стотици руски спортисти са облажили от допинга
Над 1000 руски спортисти, сред които и олимпийски шампиони, са се облагодетелствали от държавната руска допингова програма между 2011 и 2015 г. В най-малко 30 спорта,...
You must be logged in to post a comment.