• Политика
    • България
    • Европа
    • Миграцията към Европа
    • Украйна
    • Свят
    • Близкият изток
    • Игра на тролове
  • Общество
  • Икономика
  • 300 думи
  • Игра на тролове
  • Нокаут
  • BGreport
  • Още
    • Водещи новини
    • Мнение
    • UrStory
    • UrEvent
    • Спорт
    • Култура
    • Карикатура
    • Галерия
  • Изпрати материал
  • Галерия
  • Следвай
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Вход
    • Профил
    • Моите материали

Ureport | Политика | Европа | Протестите в Полша спират забраната на абортите

Протестите в Полша спират забраната на абортите

05 окт., 2016 Ureport Европа Коментарите са изключени за Протестите в Полша спират забраната на абортите
  • SHARE
  • TWEET
  • SHARE
  • ИЗПРАТИ МАТЕРИАЛ

Снимка: ЕРА/БГНЕС

Снимка: ЕРА/БГНЕС

Полското правителство е взело решение да не реализира идеята си за пълна забрана на абортите на фона на масовите протести срещу законопроекта, съобщи Associated Press.

Още по темата:

  • Протести в Полша срещу забраната на абортите
  • Бебетата от лаборатория вече са възможни
  • И под 800 грама си човек
  • „Зика“ обърна възгледите на Ватикана за контрацепцията
  • Полша спира държавните субсидии за ин витро
  • Германия се опасява от властта на евроскептиците в Полша
  • Британски учени ще правят опити с човешки ембриони

Агенцията цитира министър от консервативното правителство, според когото демонстрациите срещу предложението са дали урок на ръководството на страната и забраната няма да бъде въведена.

Министърът на науката и висшето образование Ярослав Говин каза, че протестите на жените са накарали управляващите да се замислят и са ги научили на смирение.

Коментарът му показва, че лидерите на партията ще оттеглят подкрепата на силно непопулярното предложение за забраняване на абортите, дори в случаите на изнасилване, кръвосмешение и опасност за живота на майката.

Дясното правителство, водено от Партията на закона и справедливостта, е поставено под международен натиск да не осъществява идеята си. По-късно днес в Европейския парламент ще се проведат дебати за положението на жените в Полша.

Страната вече забранява абортите с изключение на вече описаните случаи. На практика обаче много лекари отказват да извършат дори законните аборти, като се позовават на морални причини.

Полските жени обикновено правят аборт в Германия или други съседни държави, или си поръчват медикаменти онлайн.

По-рано днес говорителят на горната камара на полския парламент каза, че работата по законопроекта изобщо няма да започва. По думите на Станислав Карчевски сенаторите предпочитат да изчакат решението на по-влиятелната долна камара.

Въпреки това той изрази подкрепа за забрана за абортиране на ембриони със Синдрома на Даун – нещо, което в момента законодателството позволява.

„Това са прекрасни деца, които са много обичани от родителите си. Те носят много топлина и любов в дома. Аз съм изключително голям противник на убиването на такива деца“, каза Карчевски.

Петиция за пълната забрана на абортите в Полша събра цели 450 000 подписа. В момента тя се проучва от парламентарна комисия. В същото време законодателите гласуваха против разглеждането на отделна инициатива за по-либерална регулация на абортите.

Въпросът доведе до масови протести на жени в началото на седмицата. Десетки хиляди жени в Полша излязоха по улиците облечени в черно, а много от тях отказаха да отидат на работа.

  • SHARE
  • TWEET
  • SHARE
  • ИЗПРАТИ МАТЕРИАЛ

  • аборти, жени, законодателство, законопроект, либерализация, майки, недоволство, опасност, парламент, петиция, Полша, правителство, протести, регулация, увреждания

300 думи

  • Диктатура на ТВ-тариата
    Диктатура на ТВ-тариата

    ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата

    „Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...
  • Най-четени
  • Най-нови
  • И Австрия забранява бурките
    И Австрия забранява бурките

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките

  • С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
    С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

  • И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
    И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

  • Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
    Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

  • Анкара прати турски военни в гръцки води
    Анкара прати турски военни в гръцки води

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води

  • И Австрия забранява бурките
    И Австрия забранява бурките

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките

  • С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
    С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

  • И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
    И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

  • Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
    Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

  • Анкара прати турски военни в гръцки води
    Анкара прати турски военни в гръцки води

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води

Валутни курсове

1  CHF =  1.84373 лв
1  EUR =  1.95583 лв
1  GBP =  2.19583 лв
1  USD =  1.76137 лв

Шут

  • Разни комшии, разни идеали
    Разни комшии, разни идеали

    ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали

Галерия

  • Върви, народе обгазени!
    Върви, народе обгазени!

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!

    Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...

Ureport във Facebook

Ureport.bg

Ureport в Twitter

Tweets von @"ureportbg"

Етикети

БСП Барак Обама Бойко Борисов Брюксел България Великобритания Владимир Путин ГЕРБ Германия Гърция ДПС ЕС Европа Европейски съюз Ирак Ислямска държава КТБ МВР Москва НАТО НБА ООН Реформаторски блок Росен Плевнелиев Русия САЩ Сирия София Турция Украйна Франция бежанци жертви избори икономика мигранти парламент полиция правителство президент премиер прокуратура протест съд тероризъм

Категории

Архив

Copyright 2015 Ureport.bg / Всички права запазени / Sitemap
  • За нас
  • Общи условия
  • Контакти
Ureport.bg използва бисквитки (cookies). За повече информация вижте страницата Общи условия. Close
 

Loading Comments...
 

You must be logged in to post a comment.