В 21 век не е нужно да си персийски владетел, попаднал в компанията разказвачката на приказки Шехерезада от „Хиляда и една нощ“, за да се насладиш на вълшебно изживяване. Ще свършат работа и повечето пищни хотелски апартаменти в Близкия изток с огромните позлатени предмети, полилеи и изобилието на разкошни декори. Array
Не бива да пропускаме джакузитата, „макузитата“, киносалоните, икономите и божествената храна.
Разбира се, става дума за невъобразим лукс, цените са умопомрачителни, но гледките към Босфора, Оманския залив и най-високата сграда в света, като че ли си заслужават.
Ето и девет от най-екстравагантните нощи, които платинена кредитна карта може да осигури, класирани от CNN:
Императорският апартамент, The Palace Downtown, Дубай ($12 200 на вечер)
Единственият по рода си апартамент в центъра на най-големия град в Обединените арабски емирства е с площ за пищен живот 490 кв. м.
Разкриват се гледки към фонтана „Дубай“ и най-високата сграда в света „Бурж Халифа“. Има и три частни балкона за попиване на пейзажа. Четири спални, всяка с отделна баня, могат да поберат до осем души.
Горещата вана винаги е опция, както и осемте интерактивни телевизора с екрани във всяка баня.
Апартаментът, достоен за дворец, е изпълнен с близкоизточни и арабски мотиви.
Апартаментът „Чеди клъб“, Chedi Muscat, Оман ($2000)
Още спиращи дъха гледки, но този път с панорамен изглед към Оманския залив и планините Хаджар.
Таваните са високи, а естествена светлина изпълва интериора и носи минималистично усещане, особено в сравнение с други хотели в региона.
Няма проблеми с минибара, всичко в него влиза в цената. А гостите могат да се насладят на транспорт с лимузина от летището и имат достъп до „Клуб“ салона за закуска, следобеден чай, коктейли и хапки.
Ваната е потопена в пода и ще помогне да отпуснете стреса от цял ден, прекаран в ядене и пиене.
Кралският апартамент, Burj Al Arab, Дубай (от $20 000)
Целта на избора на хотелски апартамент определено е да се направи впечатление, а има ли по-добър начин за това от избора на сграда, която е по-висока от Айфеловата кула и е изградена във формата на издуто от вятъра в Персийския залив платно.
Кралският апартамент в Burj Al Arab е 780 кв. м и предлага удобства като личен асансьор, библиотека и кино. Но всъщност мраморът, златото и живите декори остават в съзнанието най-дълго.
Въртящото се легло с балдахин подсигурява насладата от гледките. А кой не би поиграл малко на „Candy Crush“ на 24-каратов златен iPad по време на престоя си.
Дворцовият апартамент, Emirates Palace, Абу Даби ($15 000)
С полилеи „Сваровски“ и стъклени скулптори „Даум“ това място не е особено подходящо за спорт. Но всъщност най-големият от Дворцовите апартаменти е 696 кв. м и разполага с 3 бани, така че едва ли ще успеете да ударите нещо, дори да ви се доспортува. Наричат го „дворец в двореца“.
Елегантната трапезария и помещението с мивка вероятно подсказват, че е не нужно да карате иконома, който е на разположение 24-часа, да ви поръчва пица. От друга страна, защо не.
Кралският апартамент, Ritz-Carlton, Бахрейн ($3 450)
Кралският апартамент на Ritz-Carlton в Манама струва $3 450 на нощ, но за сметка на това дава 157 кв. м лукс.
Трапезарията е за осем човека, има три LED телевизора, огромна спалня, две бани, джакузи и огромен меджлис – място за седене в компания.
За онези, които не искат да излизат много надалеч от стаята, хотелът разполага с 600-метрова плажна ивица, четири тенис корта и спа.
Султанският апартамент, Ciragan Palace Kempinski, Истанбул ($35 700)
Какво точно ще получите за $35 000 на нощ? Най-скъпият и луксозен апартамент в Истанбул.
Е, ще можете да се хвалите и че сте спали на място, което Бил Клинтън, Лучано Павароти и Боно са наричали дом през годините. Трудно е да се намери и по-добра локация – на брега на Босфора с лице към азиатската част на града.
Преди да стане хотел това е бил османският имперски дворец, така че той е обзаведен с антични предмети от 19 век, които някога са украсявали дома на султана. Но не се притеснявайте, новите технологии също не са пренебрегнати.
Посетителите могат да избират как да стигнат до хотела – с кола, яхта или хеликоптер.
Кралската вила, Hilton, Кувейт ($1640)
Кралската вила всъщност е обширен комплекс, който се намира южно от Кувейт Сити – на крайбрежието Мангаф. Има риск човек да се загуби в тези щедри 651 кв. м.
Въпреки че локацията на брега, гледаща към Персийския залив, хваща окото, вилата е снабдена с частен басейн. Курортът предлага богати възможности за отдих, така че има доста варианти за хабене на енергия.
Четири спални и шест бани на два етажа правят вилата чудесен избор за семейна отмора. А и цената вече не изглежда толкова висока, нали?
Кралският апартамент, Four Seasons, Рияд ($10 666)
Простиращият се между 48-ия и 50-ия етаж кралски апартамент с високи тавани предлага страхотни гледки към саудитската столица.
Частният офис дава възможност да отметнете работа, а семейната медийна стая и трапезарията определено са по-скоро насочени към забавленията.
Изобщо, разполага с всичко, което човек може да очаква от такъв клас: полилеи, много бани с мрамор, легла с балдахин.
След мултимилионната реновация са заложили на кафявото. Ето това е изненада.
Президентският апартамент, Le Gray, Бейрут ($5000)
Петзвездният хотел Le Gray в Бейрут печели от средиземноморското слънце, но то е най-ярко на петия етаж в президентския апартамент, който разполага с огромна частна тераса.
Две спални, две бани с мозайка, всекидневна и гардеробна – всичко в рамките на 222 кв. м.
Усещането е съвременно, а хотелът е известен с ресторантите и баровете си. Пробвайте Cherry на покрива или слушайте джаз на живо в ThreeSixty.
Апартаментът „Абу Даби“, St. Regis, Абу Даби ($40 800)
Някои хотели са големи, колкото този „апартамент“, простиращ се на 1114 кв. м, но все пак говорим за Абу Даби. С два етажа – 48-ия и 49-ия, това е най-големият окачен апартамент.
Към петте бани има три спални, кино, спа със сауна и всекидневна „небесен мост“, откъдето 360-градусовите гледки могат да ви пратят в стратосферата, както и цената при напускане.
ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата
„Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
1 | CHF | = | 1.84373 лв |
1 | EUR | = | 1.95583 лв |
1 | GBP | = | 2.19583 лв |
1 | USD | = | 1.76137 лв |
ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!
Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...дек. 09, 2016 Коментарите са изключени за Стотици руски спортисти са облажили от допинга
Над 1000 руски спортисти, сред които и олимпийски шампиони, са се облагодетелствали от държавната руска допингова програма между 2011 и 2015 г. В най-малко 30 спорта,...
You must be logged in to post a comment.