Снимка: БГНЕС
Агенти на ДАНС са влезли в държавното военно предприятие „Кинтекс“, съобщиха от агенцията. От ДАНС съобщиха, че не се извършва обиск, а проверка – изискани са договори по сделки на предприятието.
В проверката участват и прокурори от Софийската градска прокуратура. По неофициална информация проверката е за неизгодни договори, сключени между „Кинтекс“ и частното дружество „Емко“ на бизнесмена Емилиян Гебрев, с които държавната компания се източва.
„Кинтекс“ е държавна компания с принципал Министерството на икономиката и се занимава с външна търговия с оръжие. Тя се занимава с внос и износ на оръжие, боеприпаси, бойна и специална техника, главно за нуждите на министерствата на отбраната и на вътрешните работи и подчинените им институции.
Собственикът на „Емко“ е бивш служител на „Кинтекс“ и един от основните играчи на оръжейния пазар. Негови бяха складовете край Севлиево, които се взривиха през 2011 г.
„Емко“ бе кандидат за приватизацията на „ВМЗ – Сопот“ и „Арсенал“.
През февруари тази година фирмата внесе и заявление за покупка на русенското оръжейно предприятие „Дунарит“, което бе сред активите на Цветан Василев, мажоритарният собственик на фалиралата Корпоративна търговска банка.
В началото на 2015 г. принципалът на „Кинтекс“ и „ВМЗ Сопот“ – икономическият министър Божидар Лукарски коментира, че кризата с КТБ се е отразила неблагоприятно на компаниите от отбранителната индустрия, работили с банката. Въпреки това българските фирми не работят на загуба, тъй като имат осигурени поръчки. Лукарски обяви, че министерството ще се съсредоточи върху осигуряване на поръчки за двете държавни военни предприятия.
ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата
„Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
1 | CHF | = | 1.84373 лв |
1 | EUR | = | 1.95583 лв |
1 | GBP | = | 2.19583 лв |
1 | USD | = | 1.76137 лв |
ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!
Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...дек. 09, 2016 Коментарите са изключени за Стотици руски спортисти са облажили от допинга
Над 1000 руски спортисти, сред които и олимпийски шампиони, са се облагодетелствали от държавната руска допингова програма между 2011 и 2015 г. В най-малко 30 спорта,...
You must be logged in to post a comment.