©EPA/БГНЕС
Новата компания майка на Google – Alphabet, е истинска фабрика за чудеса за технологичния свят. В нея можете да видите опити с балони за разпръскване на безжичен интернет, контактни лещи, които измерват биометричните ни данни и дори планове за умните градове на бъдещето. Array
Ако основателите на компанията Лари Пейдж и Сергей Брин могат да осъществят всички тези иновативни проекти, често наричани „изстрели към Луната“ (moon shots), те със сигурност ще създадат интригуващо бъдеще за всички ни. Но иновацията никога не е била лесна, нито евтина.
В началото на седмицата водещият финансист на Alphabet Рут Порат за пръв път ни даде реален поглед над операциите, стоящи зад тези проекти. Включително парите, които най-голямата търсачка в интернет инвестира в тях.
През миналата година продажбите на Alphabet от иновативни проекти се увеличиха с 37% и достигнаха $448 милиона. Но загубите от тези експериментални проекти са се удвоили до $3.07 милиарда.
Компанията е увеличила броя на служителите си с 8200 души, като така те са достигнали общо 61 814. Това е ръст от близо 15% само за година. „Това е вълнуваща нова страница от историята ни. Целта ни е да правим все по-амбициозни неща“, каза Порат по време на конференция.
През август Лари Пейдж предизвика фурор, след като обяви, че той и Брин ще реорганизират компанията, която основаха преди цели 18 години. Alphabet се превърна в компания майка на девет полунезависими фирми.
В тях влизат търсачката на Google, както и компанията за умни устройства Nest, проектите за медицински изследвания Nest и X и сложните технологични идеи като отделът за роботи и този за автономни автомобили.
Интернет услугите на Google, които включват търсачката, платформата за споделяне на видео YouTube и операционната система за мобилни устройства Android остават основен източник на приходи.
Наскоро изпълнителният директор на Google Сундар Пичай каза, че имейл услугата Gmail има 1 млрд. активни потребители месечно. Така тя се нарежда до шестте други продукта на компанията с повече от милиард потребители – Google.com, Android, Chrome, Google Maps, Google Play и YouTube.
Тази новина е ключова за Alphabet, тъй като печалбите на Google от реклами са основната причина компанията да може да си позволи да влага толкова пари в експерименти. Като цяло продажбите на Alphabet през последното тримесечие на миналата година са скочили с 18% до $21.3 млрд.
Чистата печалба за всяка акция на компанията е $8.67. Анализаторите очакваха продажби за $20.77 и приходи от $8.09 на акция.
ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата
„Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!
Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...дек. 09, 2016 Коментарите са изключени за Стотици руски спортисти са облажили от допинга
Над 1000 руски спортисти, сред които и олимпийски шампиони, са се облагодетелствали от държавната руска допингова програма между 2011 и 2015 г. В най-малко 30 спорта,...