Снимка: ЕРА/БГНЕС
Съюзниците на германския канцлер Ангела Меркел в Бавария засилиха критиките си към политиката ѝ на „отворени врати“ за бежанците, а лидерът им настоя за въвеждане на таван от 200 000 имигранти годишно – около една пета от броя им за изминалата година, съобщи EurActiv. Array
Меркел е изправена пред разцепление заради твърдата ѝ позиция, че Германия може да се справи с бежанската криза, докато градовете се затрудняват да настанят хилядите имигранти, много от които бягат от конфликтите в Близкия изток и Африка.
Лидерът на Християнсоциалния съюз (ХСС) в Бавария Хорст Зеехофер, където пристигат повечето имигранти, идващи от Балканите, заяви пред германския Bild, че страната може да интегрира не повече от 200 000 души годишно.
„Според мен всичко над този брой е твърде много. Основната цел за 2016 г. трябва да бъде ограничаване на броя на имигрантите. В момента сме далеч от тази цел“, обясни той пред изданието.
Тази седмица Зеехофер ще е домакин на срещата между Меркел и британския премиер Дейвид Камерън в курорта Вилбад Кройт, а бежанците ще бъдат основна тема на разговорите.
Най-голямата икономика в Европа е магнит за имигрантите, основно заради щедрите социални придобивки, които предлага. Германия продължава да приема повече бежанци от всяка друга държава в Европейския съюз и регистрира 1.09 милиона през миналата година.
Христиансоциалният съюз отдавна призова за въвеждане на таван за имигрантите и многократно заплаши да предприеме действия, като изпращане на бежанците в други държави. До момента обаче управляващите в Бавария не са изпълнили заканите си, а в края на миналата година тонът на Зеехофер стана значително по-мек.
Той обаче предупреди, че бюджетните прогнози за страната могат и да не се сбъднат, ако имигрантите продължават да пристигат със същите темпове.
Финансовият министър на Германия Волфганг Шойбле е предвидил балансиран бюджет за 2016 г., но според Зеехофер ако Меркел не се справи с имигрантската криза дефицитът е неизбежен.
Канцлерът, чиято популярност спадна значително преди петте регионални избора в страната тази година, отказа да говори за таван на бежанците, но прогнозира, че броят им така или иначе ще спадне. Меркел обяви това на конгреса на своята Християндемократическа партия.
Според генералния секретар на християндемократите Катрина Барли, Меркел и Зеехофер трябва да постигнат споразумение в консервативния лагер в Германия, защото публичният им конфликт обезпокоява гражданите и създава усещане за нестабилност.
ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата
„Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
1 | CHF | = | 1.84373 лв |
1 | EUR | = | 1.95583 лв |
1 | GBP | = | 2.19583 лв |
1 | USD | = | 1.76137 лв |
ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!
Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...дек. 09, 2016 Коментарите са изключени за Стотици руски спортисти са облажили от допинга
Над 1000 руски спортисти, сред които и олимпийски шампиони, са се облагодетелствали от държавната руска допингова програма между 2011 и 2015 г. В най-малко 30 спорта,...
You must be logged in to post a comment.