• Политика
    • България
    • Европа
    • Миграцията към Европа
    • Украйна
    • Свят
    • Близкият изток
    • Игра на тролове
  • Общество
  • Икономика
  • 300 думи
  • Игра на тролове
  • Нокаут
  • BGreport
  • Още
    • Водещи новини
    • Мнение
    • UrStory
    • UrEvent
    • Спорт
    • Култура
    • Карикатура
    • Галерия
  • Изпрати материал
  • Галерия
  • Следвай
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Вход
    • Профил
    • Моите материали

Ureport | Общество | Животът на Асифа – гей, мюсюлманин, травестит

Животът на Асифа – гей, мюсюлманин, травестит

20 авг., 2015 Ureport Общество Коментарите са изключени за Животът на Асифа – гей, мюсюлманин, травестит
  • SHARE
  • TWEET
  • SHARE
  • ИЗПРАТИ МАТЕРИАЛ

asifa-lahore1_3400795b

Ислямът и травестизмът очевидно не вървят ръка за ръка. Но за Асифа Лахор, чийто интерес към женските дрехи е разпален от превъзходните сарита на майка му, двете страни на идентичността са сложно преплетени. Решението му да направи стриптийз, облечен в бурка на сцената, не е просто опит да предизвика полемика, а изследване на културното му наследство. За пътя в живота на 32-годишен практикуващ мюсюлманин от Лондон, който в същото време е и травестит, разказва Оливия Голдхил за британския в. Telegraph.

Още по темата

  • Какви сметки имат терористите в Мали с французите
  • Защо са й на Полша 130 екзорсисти
  • Президентът на Зимбабве зове ООН да лиши гейовете от права
  • И британците ще имат гей старчески дом
  • Децата на строги родители са винаги нещастни
  • US чиновничката - кръстоносец срещу гей бракове, влезе на топло
  • Войната на една US чиновничка-пуританка срещу гей браковете
  • Седем храни за по-добър секс
  • Гол - и все пак облечен. В картина
  • Половин милион туристи привлече прайдът в Амстердам (Галерия)
  • Омбудсманът каза "да" на гей браковете, "ОмбудсМая" се въздържа
  • Гей светофари в Мюнхен за €10 000
  • ЕС иска признаване на еднополовите бракове във всички членки
  • Хаштагове и цветни филтри
  • #Proudtoberussian срещу #Proudtobegay
  • Ислямът атакува прайда в Истанбул с водни оръдия
  • "София Прайд" обагри столицата в цветовете на дъгата (Галерия)
  • Стотина души протестираха срещу "София Прайд 2015"
  • София прайд тръгва от паметника на Съветската армия
  • #КОЙ ще си признае, че е гей
  • САЩ легализираха гей браковете
  • Прайд и предразсъдъци
  • 18 посланици в България подкрепят „София Прайд 2015“
  • Кличко обеща наказания заради гей парада
  • Църквата си сверява часовника след "да" на гей браковете в Ирландия
  • Ирландия разреши еднополовите бракове
  • Виена се готви за Евровизия с гей светофари
  • Спортът все още отхвърля гейовете
  • Виден US хомофоб се оказа гей
  • Дори Siri говори като Путин в Русия
  • Вещици от Pussy Riot в подкрепа на Навални
  • Първата гей сватба в Русия е факт
  • Първи гей парад в Сърбия от 2010-а насам

Асифа казва, че обличането на женски дрехи олицетворява всяка част от него. Той е горд британец и в същото време е с пакистански корени, мюсюлманин и гей. В крайна сметка няма отговорите на всички въпроси, които поражда това. Но това важи за всички, когато става дума за вяра и хомосексуалност.

„Всичко, което знам е, че съм гей, мюсюлманин и живея в страна, където имам право да живея открито“, благодарен е той.

Лахор осъзнава, че е хомосексуален още като малък, но израства в консервативно семейство на мюсюлмани. И е напълно наясно с конфликта между религията ми и сексуалната му ориентация. Той пази в тайна това до 23-годишна възраст. Когато за пръв път споделя с родителите си, те му посочват вратата. А след като и личният му лекар казва, че няма какво да му предпише, Лахор е заведен в джамията, за да говори с имама.

Религиозният водач му казва да избира между брака с жена или живот, посветен на религията и безбрачието.

В мюсюлманската култура не съществува понятието гей. Смята се, че след като някога е имал връзка с момиче, всичко ще бъде наред – хомосексуалните наклонности ще изчезнат. „Това беше много мрачен период от живота ми“, спомня си Лахор.

След 6 месеца в брак по принуда с първата му братовчедка от Пакистан, в които той търси подкрепа от LGBT фондации, Асифа прекратява връзката. „Не мога да проваля живота на жена така. Истината е, че ако искам да се венчая, ще е за мъж“, категоричен е британецът.

asifa-lahore2_3400798b

Силното лично усещане оформя живота на Лахор още от тийнейджър. Въпреки че родителите му искат той да стане учен или доктор, той е приет в Лондонската школа за изящни изкуства. На 16 той успява да убеди семейството му да го пусне.

Близо 10 години по-късно Лахор използва същата съпротива, за да оспори безбрачния живот с имама. След дълги спорове в крайна сметка имамът разбира гледната му точка и казва, че ако си мълчи и не промотира хомосексуалността, няма проблеми. „Стига да се държиш така у вас и да не казваш на никого, няма да посрамиш общността, родителите си или религията“, съгласява се той.

Майката на Лахор се оказва по-толерантна към хомосексуалността на сина си. Тя дори отива на церемонията за встъпване в гражданско партньорство с дългогодишния му партньор, когато е на 26. Отношенията с баща му обаче остават обтегнати.

Смъртни заплахи
asifa-lahore-3_3400807b

Лахор открива травестизма на 27, когато изпълнител се отказва от благотворително шоу в последния момент и той доброволно го замества. Всичко започва нашега, но Лахор усеща, че се чувства добре в ролята на жена.

Британецът решава да участва в риалити формата Drag Idol, където печели бронзов медал през 2011 г. Така той става по-отворен за живота си на мюсюлманин-гей и участва в дебата за свободата на словото на BBC и документален филм на Guardian за мюсюлманите травестити.

На година Лахор получава по 5 смъртни заплахи с подробни описания къде живее и закани „да замлъкнат родителите му“, ако продължи да се занимава с това. Когато пътува сам, той е винаги нащрек.

По думите му по-възрастните мюсюлмани го заклеймяват, но младите, които той нарича „поколението Зейн Малик“ (Зейн Малик е британски поп певец на 22, също от пакистански произход – бел.ред), го подкрепят. В социалните мрежи го следват много мюсюлманки, привлечени от блясъка и гримовете на травеститите.

Помиряването на исляма с хомосексуалността
asifa-lahore_3400811b

Въпреки че приема културата на обличащите се в женски дрехи, Лахор не отхвърля исляма. Той е практикуващ мюсюлманин и твърди, че получава задоволство от религията.

„Следвам петте стълба на исляма и това не ми пречи на ежедневните задачи. Голям привърженик съм на гей браковете, но не защото съм гей, а заради това, че съм мюсюлманин“, казва той и добавя, че бракът е важен за обществото, както и че цени възгледите на мюсюлманите за семейството.

В Корана също се разказва за библейския Содом и Гомор, но според Лахор в ислямските общества хомофобията преобладава заради културата, а не поради религиозната доктрина. Мнозина гейове мюсюлмани се крият, за да не бъдат заклеймени от обществото, а „гейжън“ общността (oт Gay Asian) е ъндърграунд тайна.

  • SHARE
  • TWEET
  • SHARE
  • ИЗПРАТИ МАТЕРИАЛ

  • LGBT, брак, Великобритания, гей, гейжън, джамия, живот, имам, ислям, Лондон, мюсюлманин, общество, общност, религия, родители, сексуалност, семейство, травестит, хомосексуалност, ценности

300 думи

  • Диктатура на ТВ-тариата
    Диктатура на ТВ-тариата

    ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата

    „Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...
  • Най-четени
  • Най-нови
  • И Австрия забранява бурките
    И Австрия забранява бурките

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките

  • С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
    С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

  • И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
    И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

  • Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
    Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

  • Анкара прати турски военни в гръцки води
    Анкара прати турски военни в гръцки води

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води

  • И Австрия забранява бурките
    И Австрия забранява бурките

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките

  • С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
    С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

  • И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
    И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

  • Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
    Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

  • Анкара прати турски военни в гръцки води
    Анкара прати турски военни в гръцки води

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води

Валутни курсове

1  CHF =  1.84373 лв
1  EUR =  1.95583 лв
1  GBP =  2.19583 лв
1  USD =  1.76137 лв

Шут

  • Разни комшии, разни идеали
    Разни комшии, разни идеали

    ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали

Галерия

  • Върви, народе обгазени!
    Върви, народе обгазени!

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!

    Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...

Ureport във Facebook

Ureport.bg

Ureport в Twitter

Tweets von @"ureportbg"

Етикети

БСП Барак Обама Бойко Борисов Брюксел България Великобритания Владимир Путин ГЕРБ Германия Гърция ДПС ЕС Европа Европейски съюз Ирак Ислямска държава КТБ МВР Москва НАТО НБА ООН Реформаторски блок Росен Плевнелиев Русия САЩ Сирия София Турция Украйна Франция бежанци жертви избори икономика мигранти парламент полиция правителство президент премиер прокуратура протест съд тероризъм

Категории

Архив

Copyright 2015 Ureport.bg / Всички права запазени / Sitemap
  • За нас
  • Общи условия
  • Контакти
Ureport.bg използва бисквитки (cookies). За повече информация вижте страницата Общи условия. Close
 

Loading Comments...
 

You must be logged in to post a comment.