• Политика
    • България
    • Европа
    • Миграцията към Европа
    • Украйна
    • Свят
    • Близкият изток
    • Игра на тролове
  • Общество
  • Икономика
  • 300 думи
  • Игра на тролове
  • Нокаут
  • BGreport
  • Още
    • Водещи новини
    • Мнение
    • UrStory
    • UrEvent
    • Спорт
    • Култура
    • Карикатура
    • Галерия
  • Изпрати материал
  • Галерия
  • Следвай
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Вход
    • Профил
    • Моите материали

Ureport | Водещи новини | Златните глобуси 2015. „Юношество“ с три приза

Златните глобуси 2015. „Юношество“ с три приза

12 ян., 2015 Ureport Водещи новини, Галерия, Култура Коментарите са изключени за Златните глобуси 2015. „Юношество“ с три приза
  • SHARE
  • TWEET
  • SHARE
  • ИЗПРАТИ МАТЕРИАЛ

Екипът, който получи приза "Златен глобус", за най-добра тв комедия - "Прозрачност" (Transparent) и най-добър актьор в тв комедия Джефри Тъмбър.

Екипът, който получи приза „Златен глобус“, за най-добра тв комедия – „Прозрачност“ (Transparent) и най-добър актьор в тв комедия Джефри Тъмбър.

Историята, която проследява 12 години от живота на едно момче – „Юношество“ (Boyhood), е големият победител на 72-ата церемония на наградите „Златен глобус“ – предвестници на Оскарите. Филмът взе три приза – за най-добър филм, за режисура – на Ричард Линклейтър, и за най-добра второстепенна роля на Патриша Аркет.

Още по темата

  • "Бърдмен", Джулиан Мур и екранният Хокинг взеха "Оскар"
  • Колко важни са истинските истории на "Оскарите"
  • Сбърканият Левски
  • "Американски снайперист" раздели Америка
  • Холивуд обяви номинираните за Оскарите
  • Един век българско кино приключва с нощ
  • Ново кино „Изток“
  • Киното на ислямския свят отново е в София
  • Турците обичат най-много телевизията
  • Най-чаканите филми за 2015
  • "Интервюто" излезе на бял свят
  • Скарлет Йохансон за първи път се снима в сериал

Ето и раздадените награди:

Най-добра драма – „Юношество“ (Boyhood)

Най-добър мюзикъл/комедия – „Грандхотел Будапеща“, (The Grand Budapest Hotel)

Най-добър тв сериал мюзикъл/комедия – Transparent

Най-добър тв сериал – Фарго (Fargo)

Най-добър драматичен сериал – „Аферата“ (The Affair)

Най-добра оригинална песен – Glory към филма Selma, написана от Джон Леджънд и Комън

Най-добър режисьор – Ричард Линклейтър, „Юношество“ (Boyhood)

Най-добър актьор във второстепенна роля в тв сериал – Мат Бомър (за ролята му в The Normal Heart)

Най-добър драматичен актьор – Еди Редмайн, „Теорията на всичко“ (The Theory of Everything)

Най-добър актьор в мюзикъл или комедия – Майкъл Кийтън, „Бърдмен“ (Birdman)

Най-добър актьор във второстепенна роля – Джей Кей Симънс, „Камшичен удар“ (Whiplash)

Най-добър актьор в минисериал или тв филм – Били Боб Торнтън, „Фарго“ (Fargo)

Най-добър актьор в тв сериали драми – Кевин Спейси, „Къща от карти“ (House of Cards)

Най-добър актьор в тв сериали комедия/мюзикъл – Джефри Тъмбър, „Прозрачност“, (Transparent)

Най-добра драматична актриса – Джулиан Мур, за участието й в независимия фирлм Still Alice

Най-добра актриса в мюзикъл или комедия – Ейми Адамс, „Големи очи“ (Big Eyes)

Най-добра актриса в тв минисериал – Маги Гиленхал, The Honorable Woman

Най-добра актриса в тв сериал драма – Рут Уилсън, „Аферата“ (The Affair)

Най-добра актриса в тв мюзикъл/комедия – Джина Родригеc, за „Джейн Девицата“ (Jane The Virgin)

Най-добра актриса във второстепенна роля във филм – Патриша Аркет, „Юношество“ (Boyhood)

Най-добра актриса във второстепенна роля в тв сериал – Джоан Фрогат, (Downtown Abbey)

Най-добър сценарий за филм – Алехандро Гонсалес Иняриту, Никълъс Джиакобоне, Александър Динералис, Армандо Бо – „Бърдмен“ (Birdman)

Най-добър саундтрак – Александър Десплат, „Игра на кодове“

Най-добра оригинална песен – Glory към филма Selma, написана от Джон Леджънд и Комън

Най-добра партитура – Йохан Йохансон, за „Теория на всичко“ (The Theory of Everything)

Най-добър чуждестранен филм – „Левиатан“ (Leviathan), режисьор Андрей Звягинцев

Най-добър анимационен филм – „Как да си дресираш дракон 2“ (How To Train Your Dragon 2)

Еди Редмейн спечели "Златен глобус" за най-добър актьор в драмата "Теорията на всичко"-
Еди Редмейн спечели „Златен глобус“ за най-добър актьор в драмата „Теорията на всичко“-
Джейк и Маги Гиленхал.
Джейк и Маги Гиленхал.
Бенедикт Къмбърбач и жена му Софи Хънтър.
Бенедикт Къмбърбач и жена му Софи Хънтър.
Джулиан Мур
Джулиан Мур
Джордж Клуни и съпругата му Амал
Джордж Клуни и съпругата му Амал
Джордж Клуни и съпругата му Амал Клуни
Джордж Клуни и съпругата му Амал Клуни
Джордж Клуни с приза "Сесил Б. Демилс".
Джордж Клуни с приза „Сесил Б. Демилс“.
Кевин Спейси
Кевин Спейси
Майкъл Кийтън
Майкъл Кийтън
Матю Макконъхи и съпругата му Камила Алвес
Матю Макконъхи и съпругата му Камила Алвес
Джъстийн Теру и Дженифър Анистън
Джъстийн Теру и Дженифър Анистън
Колин Фърт и съпругата му Ливия
Колин Фърт и съпругата му Ливия
Екипът на "Левиатан" - режисьорът Андрей Звегинцев (със статуетката) и продуцентът Александър Роднянски
Екипът на „Левиатан“ – режисьорът Андрей Звегинцев (със статуетката) и продуцентът Александър Роднянски
Кийра Найтли със съпруга си
Кийра Найтли със съпруга си
Британската актриса Рут Уилсън

Актьорът Джордж Клуни получи приз за цялостно творчество на името на „Сесил Б. Демил“. На церемонията беше почетена паметта на жертвите от парижките атентати, а някои като Клуни се появиха с баджове „Аз съм Шарли“ (Je suis Charlie).

„Милиони хора демонстрираха не само в Париж, но и по света. Те бяха християни, евреи, мюсюлмани, държавни лидери от цял свят… И те не шестваха да протестират, а в подкрепа на това, че ние няма да се страхуваме, няма да го направим. Така че… Je suis Charlie!“ Това бяха думите на Клуни, който се обърна и към съпругата си Амал – известен адвокат и правозащитник, която беше заедно с него на церемонията, с думите: „Амал, не мога да бъда по-горд от това да съм твой съпруг“.

„Заедно ние трябва да бъдем обединени срещу всеки, който би искал да потисне свободата на словото навсякъде, от Северна Корея до Париж“, заяви Тео Кингма от HFPA, организацията за „Глобусите“. Така той намекна и за хакерската атака, ударила „Сони пикчърс“ (Sony Pictures), за която от САЩ обвиняват Пхенян.

Джон Леджънд и Комън получиха наградата „Златен глобус“ за песента си Glory от филма „Селма“, а наградата им връчи Принс. „Селма“ е разказ за борбите на афроамериканците да получат право на гласуване в Съединените щати. Филмът носи заглавието на градче в Алабама, където започва вълна от граждански протести, набрала подкрепа в много градове на САЩ – Детройт, Ню Йорк, Лос Анджелис.

Самият Комън и още – Тим Рот, Опра Уинфри (която е и съпродуцент) и Куба Гудинг джуниър, са част от актьорския състав.

Джейк Кей Симънс преодоля конкурентите в категорията Робърт Дювал за роля в „Съдията“, Итън Хоук („Юношество“), Едуард Нортън („Бърдмен, или неочакваната добродетел на невежеството“) и Марк Ръфало за „Ловец на лисици“.

Джефри Тъмбър взе приза за най-добър актьор в комедиен сериал с ролята си на транссексуален в „Прозрачност“.

Мат Бомър спечели „Златен глобус“ за най-добра второстепенна роля за играта си в телевизионния филм „Нормално сърце“ и посвети наградата си на всички жертви на СПИН.

Филмът на руския режисьор Андрей Звягинцев „Левиатан“ спечели в неделя наградата на Асоциацията на чуждестранните журналисти, акредитирани в Холивуд – „Златен глобус“ (Golden Globe Award). Той стана „най-добър чуждоезичен филм“.

Отличието си оспорваха „Форс Мажор“ на Рубин Естлунд от Швеция, израелската драма „Съдебният процес на Вивиан Амсалем“, „Ида“ на Павел Павликовски от Полша, представящият Естония „Мандарини“ на грузинския режисьор Заза Урушадзе.

„Левиатан“ е авторска интерпретация на историята на библейския Йов, разказана чрез сюжет от съвременна Русия и препратка към едноименното съчинение на знаменития английски философ Томас Хобс.

Главният герой на филма Николай (Алексей Серебряков) заедно със своята жена Лилия (Елена Лядова) живеe в малък северен град и има автосервиз. Когато кметът на града се опитва да събори къщата и да конфискува имуществото му, Николай моли за помощ свой стар приятел – адвокат от Москва. Юристът се сблъсква в малкия град с произвола на местните бюрократи и представителите на Руската православна църква.

Световната премиера на „Левиатан“ бе на 67-я кинофест в Кан, където получи награда „за най-добър сценарий“. Филмът има награда от фестивала в Мюнхен и е номиниран за престижната британска награда БАФТА. Възможно е да влезе в номинациите за „Най-добър чуждоезичен филм“ на Американската киноакадемия „Оскар“.

  • SHARE
  • TWEET
  • SHARE
  • ИЗПРАТИ МАТЕРИАЛ

  • Глобуси, Златните глобуси, кино, музика, награди, режисьор, сериали, филми

300 думи

  • Диктатура на ТВ-тариата
    Диктатура на ТВ-тариата

    ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата

    „Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...
  • Най-четени
  • Най-нови
  • И Австрия забранява бурките
    И Австрия забранява бурките

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките

  • С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
    С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

  • И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
    И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

  • Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
    Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

  • Анкара прати турски военни в гръцки води
    Анкара прати турски военни в гръцки води

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води

  • И Австрия забранява бурките
    И Австрия забранява бурките

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките

  • С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
    С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

  • И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
    И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

  • Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
    Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

  • Анкара прати турски военни в гръцки води
    Анкара прати турски военни в гръцки води

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води

Валутни курсове

1  CHF =  1.84373 лв
1  EUR =  1.95583 лв
1  GBP =  2.19583 лв
1  USD =  1.76137 лв

Шут

  • Разни комшии, разни идеали
    Разни комшии, разни идеали

    ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали

Галерия

  • Върви, народе обгазени!
    Върви, народе обгазени!

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!

    Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...

Ureport във Facebook

Ureport.bg

Ureport в Twitter

Tweets von @"ureportbg"

Етикети

БСП Барак Обама Бойко Борисов Брюксел България Великобритания Владимир Путин ГЕРБ Германия Гърция ДПС ЕС Европа Европейски съюз Ирак Ислямска държава КТБ МВР Москва НАТО НБА ООН Реформаторски блок Росен Плевнелиев Русия САЩ Сирия София Турция Украйна Франция бежанци жертви избори икономика мигранти парламент полиция правителство президент премиер прокуратура протест съд тероризъм

Категории

Архив

Copyright 2015 Ureport.bg / Всички права запазени / Sitemap
  • За нас
  • Общи условия
  • Контакти
Ureport.bg използва бисквитки (cookies). За повече информация вижте страницата Общи условия. Close
 

Loading Comments...
 

You must be logged in to post a comment.