Ureport | Политика | Близкият изток | Иракски пилоти запасили джихадисти с храна и оръжие погрешка
Снимка: EPA/ БГНЕС
Бойци на “Ислямска държава” (ИД) са получили неочаквана изненада от пилоти на иракската армия, които са спуснали пратка с вода, храна и амуниции над контролиран от тях район.
Представител на американската армия заяви, че се провежда разследване защо запасите, предназначени за иракските военни, които се борят срещу ИД, са попаднали в ръцете на терористите в провинция Анбар.
“Войниците са имали жизненоважна нужда от тези провизии, но заради грешни разчети на иракските командири и малкия опит на пилотите сме помогнали по един или друг начин на терористите от Ислямска държава да убиват наши войници”, каза депутатът в иракския парламент Хаким ал-Замили.
Народният представител работи като координатор на командирите на шиитски отряди, формирани от религиозния лидер Муктад ал-Садр.
Генерал от иракската армия, пожелал анонимност, е потвърдил информацията за провалената операция, която се е състояла на 19 септември.
ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата
„Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
1 | CHF | = | 1.84373 лв |
1 | EUR | = | 1.95583 лв |
1 | GBP | = | 2.19583 лв |
1 | USD | = | 1.76137 лв |
ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!
Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...
You must be logged in to post a comment.