Снимка: БГНЕС
Нови 26.5 милиона лева ще бъдат отпуснати за овладяване и преодоляване на последиците от наводненията в страната. Това стана ясно от последното заседание на Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане към Министерския съвет. Това бе второто извънредно заседание на комисията, чийто председател е служебният министър на вътрешните работи Йордан Бакалов.
Преди близо месец служебното правителство отпусна 16 милиона лева за възстановяване на щетите от бедствията в Мизия, Варна и Добрич, но валежите от последните седмици са предизвикали преразглеждането на държавната помощ.
От новите средства ще бъдат разпределени в засегнатите общини, като най-много получават Варна и Бургас: Бургас – 2.593 млн. лева; 4.212 млн. лева – за Варна; Добрич – 1.783 млн. лева; Велико Търново – 1.892 млн. лева; Враца – 1.560 млн. лева; Пловдив – 2.363 млн. лева и Монтана – 860 хил. лева.
Останалата част от парите ще бъдат предоставени за възстановяване на съоръжения и участъци от републиканската пътна мрежа (3.139 млн. лева), възстановяване на училищни сгради (1.155 млн. лева) и за разплащане на спасителни и неотложни дейности, извършени от Министерството на вътрешните работи и Министерството на отбраната (380 хил. лева).
Комисията прие и предложенията за възстановителна помощ за пострадали граждани от общините Добрич и Перник за общо 356 хил. лева.
ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата
„Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води
1 | CHF | = | 1.84373 лв |
1 | EUR | = | 1.95583 лв |
1 | GBP | = | 2.19583 лв |
1 | USD | = | 1.76137 лв |
ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали
ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!
Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...
You must be logged in to post a comment.