• Политика
    • България
    • Европа
    • Миграцията към Европа
    • Украйна
    • Свят
    • Близкият изток
    • Игра на тролове
  • Общество
  • Икономика
  • 300 думи
  • Игра на тролове
  • Нокаут
  • BGreport
  • Още
    • Водещи новини
    • Мнение
    • UrStory
    • UrEvent
    • Спорт
    • Култура
    • Карикатура
    • Галерия
  • Изпрати материал
  • Галерия
  • Следвай
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Вход
    • Профил
    • Моите материали

Ureport | Политика | Европа | Сепаратист призна, че хиляди руснаци се бият в Украйна

Сепаратист призна, че хиляди руснаци се бият в Украйна

28 авг., 2014 Ureport Водещи новини, Европа, Украйна Коментарите са изключени за Сепаратист призна, че хиляди руснаци се бият в Украйна
  • SHARE
  • TWEET
  • SHARE
  • ИЗПРАТИ МАТЕРИАЛ

Снимка: EPA/ БГНЕС

Снимка: EPA/ БГНЕС

Между 3000 и 4000 руски граждани се бият в редиците на проруските сепаратисти в Източна Украйна, съобщи един от лидерите на бунтовниците Александър Захарченко.

Още по темата

  • Четвърта мобилизация в Украйна, София готви помощ и бързи визи за българите там
  • Народът в Луганск осъди на смърт изнасилвач
  • Празник на вежливите хора - на рождения ден на Путин
  • Русия вече не е партньор на Европа, заяви Могерини
  • ЕС обмисля отговор на руската инвазия в Украйна
  • По заповед на Путин сепаратистите отварят хуманитарен коридор
  • Четирима българи са загинали в Източна Украйна
  • Путин хвали сепаратистите, НАТО заклейми Русия
  • Обама обвини Русия в директна намеса в Украйна
  • НАТО пусна сателитни снимки на руски войски в Източна Украйна
  • Кабинетът даде заден за антируския доклад след "мини криза"
  • Путин и Порошенко очертаха пътна карта за мир в Украйна
  • Спор за пленени руски войници избухна преди преговорите за мир в Украйна
  • МВнР очаква подобрение на ситуацията с българите в Украйна
  • Проруските сепаратисти откриха нов фронт в Източна Украйна

Захарченко оглави наскоро самообявилата се Донецка народна република, след като предшественикът му Александър Бородай изненадващо се оттегли. Той заяви, че въпросните руски граждани са бивши или настоящи военни в отпуск и са дошли да се борят с украинската армия, защото смятат, че това е тяхно задължение.

Бунтовническият лидер настоя, че всички руснаци, биещи се на страната на въстаниците, го правят по собствено желание и подчерта, че без тяхна помощ борбата би била много по-трудна.

Киев и Запада говорят за нахлуване на Русия, за да оправдаят многочислените загуби, каза още Захарченко. По оценка на щаба на ДНР при контранастъплението на опълченците през последните дни, украинската армия е изгубила около 750 военни – убити, ранени или пленени.

Междувременно бунтовниците обявиха, че са превзели Новоазовск, въпреки че от Киев настояват, че все още контролират града.

„Момчетата на изток стреляха по позициите на украинската армия и войниците напуснаха Новоазовск“, коментира журналистът на свободна практика Петр Шеломовски пред BBC. Той допълни, че военните са започнали да напускат града сутринта и вече почти не е останала военна техника на украинаската армия в региона.

Представители на прокиевската администрация, милицията и „многочислени информатори“ напускат срешно града, потвърди говорител на бунтовниците пред агенция Интерфакс.

Той заяви, че Новоазовск е под техен контрол и че скоро ще „освободят“ и Мариупол. От седмици сепаратистите се опитват да разбият от север обръча на украинската армия около единия от двата големи града, които държат – Донецк.

Според анализатори е възможно бунтовниците да искат да изградят сухопътна връзка между Русия и Крим, което ще им осигури контрола над цялото Азовско море.

В телефонен разговор с руския президент Владимир Путин германският канцлер Ангела Меркел го е предупредила, че информацията за руско военно нахлуване на територията на Украйна трябва да бъде изяснена.

САЩ също изразиха своята „дълбока загриженост“ за евентуалната намеса на руски войници.

„Тези нападения показват, че руска контраофанзива вероятно е в ход в Донецк и Луганск“, заяви говорителката на Държавния департамент Джен Псаки пред репортери на 27 август.

В същото време кореспондентите на гръцките медии, както от Москва, така и от Киев, съобщиха за участието на гръцки неонацисти в бунтовете в Източна Украйна. В района на град Мариупол живеят около 100 хиляди украински граждани от гръцки произход. Именно в тяхна подкрепа, гърците са се включили в сраженията.

На 26 август украинският президент Петро Порошенко обеща пътна карта за мир в източната част на страната, след като като проведе първите преки преговори с руския си колега от юни насам.

От своя страна Путин заяви, че Москва ще съдейства за всякакви преговори по прекратяване на огъня, но уточни, че Украйна е отговорна за прекратяването на сраженията.

Порошенко отмени визитата си в Турция заради „бързото влошаване на ситуацията“ в Източна Украйна и „руското нахлуване“ на територията на страната. Украинският президент обяви, че е свикал извънредна среща на украинския Съвет за сигурност и отбрана.

  • SHARE
  • TWEET
  • SHARE
  • ИЗПРАТИ МАТЕРИАЛ

  • Ангела Меркел, Владимир Путин, доброволци, ЕС, Източна Украйна, Киев, криза, Мариупол, Новоазовск, Петро Порошенко, проруски сепаратисти, руски войници, САЩ

300 думи

  • Диктатура на ТВ-тариата
    Диктатура на ТВ-тариата

    ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата

    „Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...
  • Най-четени
  • Най-нови
  • И Австрия забранява бурките
    И Австрия забранява бурките

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките

  • С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
    С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

  • И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
    И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

  • Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
    Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

  • Анкара прати турски военни в гръцки води
    Анкара прати турски военни в гръцки води

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води

  • И Австрия забранява бурките
    И Австрия забранява бурките

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките

  • С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
    С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

  • И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
    И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

  • Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
    Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

  • Анкара прати турски военни в гръцки води
    Анкара прати турски военни в гръцки води

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води

Валутни курсове

1  CHF =  1.84373 лв
1  EUR =  1.95583 лв
1  GBP =  2.19583 лв
1  USD =  1.76137 лв

Шут

  • Разни комшии, разни идеали
    Разни комшии, разни идеали

    ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали

Галерия

  • Върви, народе обгазени!
    Върви, народе обгазени!

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!

    Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...

Ureport във Facebook

Ureport.bg

Ureport в Twitter

Tweets von @"ureportbg"

Етикети

БСП Барак Обама Бойко Борисов Брюксел България Великобритания Владимир Путин ГЕРБ Германия Гърция ДПС ЕС Европа Европейски съюз Ирак Ислямска държава КТБ МВР Москва НАТО НБА ООН Реформаторски блок Росен Плевнелиев Русия САЩ Сирия София Турция Украйна Франция бежанци жертви избори икономика мигранти парламент полиция правителство президент премиер прокуратура протест съд тероризъм

Категории

Архив

Copyright 2015 Ureport.bg / Всички права запазени / Sitemap
  • За нас
  • Общи условия
  • Контакти
Ureport.bg използва бисквитки (cookies). За повече информация вижте страницата Общи условия. Close
 

Loading Comments...
 

You must be logged in to post a comment.