• Политика
    • България
    • Европа
    • Миграцията към Европа
    • Украйна
    • Свят
    • Близкият изток
    • Игра на тролове
  • Общество
  • Икономика
  • 300 думи
  • Игра на тролове
  • Нокаут
  • BGreport
  • Още
    • Водещи новини
    • Мнение
    • UrStory
    • UrEvent
    • Спорт
    • Култура
    • Карикатура
    • Галерия
  • Изпрати материал
  • Галерия
  • Следвай
    • Facebook
    • Twitter
    • Google+
    • Вход
    • Профил
    • Моите материали

Ureport | Политика | България | Бойко Борисов ги помилва до вторник

Бойко Борисов ги помилва до вторник

14 окт., 2016 Ureport България, Водещи новини Коментарите са изключени за Бойко Борисов ги помилва до вторник
  • SHARE
  • TWEET
  • SHARE
  • ИЗПРАТИ МАТЕРИАЛ

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Премиерът Бойко Борисов „помилва“ министрите от Реформаторския блок – до идния вторник, 18 октомври.

„Вторник е ден разделен, не може в Министерския съвет да сте коалиция, а в парламента – опозиция. Искам да знам какво правим – заедно ли сме или не сме” – с тези думи се е обърнал премиерът Бойко Борисов към представителите на Реформаторския блок на извънредното заседание на кабинета, което продължава да тече, предаде bTV.

Още по темата:

  • Заклеха се да Му служат
  • ДСБ призова Борисов да не друса властта
  • Никой не споменава Ковачки в проблемите на миньорите
  • Борисов даде ултиматум на Реформаторите – или с ГЕРБ, или…

„Аз съм честен с вас, бъдете честни и вие. Има предел, за мен той настъпи. Или сме заедно, или всеки да си тръгва по пътя…, заявил Борисов.

Той обвинил реформаторите в лъжа, че ГЕРБ са виновни за проблемите около гласовете „не подкрепям никого“ за президентските избори. „Няма да дам да се подигравате с мен и с ГЕРБ“, казал им още Борисов.

Премиерът цитирал изказвания на министри реформатори, които са правени по негов адрес пред депутати.

„Лукарски, страх ли те е? Москов, пиле шарено ли съм? Кунева, да спра ли парите на учителите, че сме ги били дали предизборно? Кога показахте кой ви е партньор – вие говорите с езика на БСП и ДПС, кажете ми да ви пожелавам ли успех или какво? Аз ясно съм заявил, ако на 6 ноември ГЕРБ не е първа сила, си тръгвам“, били думите на премиера.

На тях Меглена Кунева, лидерът на ДБГ, който е част от Реформаторския блок, отговорила така:

„Имаме вашата подкрепа и постигаме с ваша помощ резултати. Аз не знам какво да кажа, ние се разбираме и подкрепяме. Трябва да намерим начин (…)
Изборният кодекс е тежък, но ние от РБ имаме проблемна ситуация в парламента. Имаме си опозиция и не можем да се справим с колегите… Аз признавам, че не може да се разчита на целия Реформаторски блок и признавам, че не можем да се справим“, заявила Кунева.

Веднага след нея говорила пък вицепремиерката Румяна Бъчварова. Тя помолила РБ да спрат да се оправдават с вътрешните си проблеми, съобщи „24 часа“.

Борисов попитал Кунева колко пъти Реформаторите са идвали с готови предложения за политики. „За Изборния кодекс аз ви търсих. Само за назначения идвате при мен“, обърнал се той към Кунева.

Тя на своя страна припомнила на Бъчварова и Борисов, че така и не бе подписан анекс към коалиционното споразумение след излизането на ДСБ. „Когато има променена фактическа обстановка, това се отразява. Два месеца и половина се работи по анекса и изведнъж това се оказа безинтересно за ГЕРБ“, отвърнала им Кунева.

Военният министър Николай Ненчев пък похвалил усилията на премиера за решаване на проблема с бежанците след забележка на Борисов, че от РБ се заиграват с темата.

  • SHARE
  • TWEET
  • SHARE
  • ИЗПРАТИ МАТЕРИАЛ

  • Бойко Борисов, депутати, избори, коалиция, Министерски съвет, назначения, Николай Ненчев, Петър Москов, правителство Меглена Кунева, премиер, Реформаторски блок

300 думи

  • Диктатура на ТВ-тариата
    Диктатура на ТВ-тариата

    ян. 30, 2017 Коментарите са изключени за Диктатура на ТВ-тариата

    „Първо. Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две...
  • Най-четени
  • Най-нови
  • И Австрия забранява бурките
    И Австрия забранява бурките

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките

  • С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
    С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

  • И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
    И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

  • Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
    Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

  • Анкара прати турски военни в гръцки води
    Анкара прати турски военни в гръцки води

    31 ян., 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води

  • И Австрия забранява бурките
    И Австрия забранява бурките

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И Австрия забранява бурките

  • С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен
    С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за С ново броене прокуратурата брои референдума за задължителен

  • И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците
    И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за И дете с белезници след забраната на Тръмп за бежанците

  • Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон
    Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Гръцките фермери блокираха пътя при Промахон

  • Анкара прати турски военни в гръцки води
    Анкара прати турски военни в гръцки води

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Анкара прати турски военни в гръцки води

Валутни курсове

1  CHF =  1.84373 лв
1  EUR =  1.95583 лв
1  GBP =  2.19583 лв
1  USD =  1.76137 лв

Шут

  • Разни комшии, разни идеали
    Разни комшии, разни идеали

    ян. 28, 2017 Коментарите са изключени за Разни комшии, разни идеали

Галерия

  • Върви, народе обгазени!
    Върви, народе обгазени!

    ян. 31, 2017 Коментарите са изключени за Върви, народе обгазени!

    Над 10 емблематични за София паметници осъмнаха с противогази и табели с иронични надписи. Причината за мащабна акция на неправителствената организация „Спаси...

Ureport във Facebook

Ureport.bg

Ureport в Twitter

Tweets von @"ureportbg"

Етикети

БСП Барак Обама Бойко Борисов Брюксел България Великобритания Владимир Путин ГЕРБ Германия Гърция ДПС ЕС Европа Европейски съюз Ирак Ислямска държава КТБ МВР Москва НАТО НБА ООН Реформаторски блок Росен Плевнелиев Русия САЩ Сирия София Турция Украйна Франция бежанци жертви избори икономика мигранти парламент полиция правителство президент премиер прокуратура протест съд тероризъм

Категории

Архив

Copyright 2015 Ureport.bg / Всички права запазени / Sitemap
  • За нас
  • Общи условия
  • Контакти
Ureport.bg използва бисквитки (cookies). За повече информация вижте страницата Общи условия. Close
 

Loading Comments...
 

You must be logged in to post a comment.